Aangekocht

Oudegracht 372 Utrecht

Omschrijving

Wonen aan de gracht, maar dan net even anders.

Wanneer je liefde hebt voor onze oude binnenstad, je graag in het historische centrum wilt wonen, waar is dat dan leuker, dan aan de Oudegracht?

Met karakteristieke monumentale bebouwing aan weerszijden, de werven met haar volwassen bomen en het feit dat je deel uitmaakt van een woonomgeving waar het leven meer dan goed en compleet is, een uiterst gewilde plek.

Er komt binnenkort iets bijzonders vrij. Van een aantrekkelijk grachtenpand mogen wij het onderste gedeelte aanbieden.

Het betreft een voormalige winkelruimte met daardoor ongekende mogelijkheden op het straatniveau, een gedeelte op de eerste verdieping in combinatie met een fantastische werfkelder met daarvoor de werf aan de gracht.

Het geheel staat aan de ‘goede kant’ van het water. De zon laat zich vanaf de tweede helft van de ochtend al zien, om de rest van de dag bij je te blijven.

Het zorgt voor een geweldige lichtinval op de parterre en wanneer je einde dag thuiskomt van je werk, kun je volop genieten van de avondzon op de werf.

Hoe iemand woont en de beschikbare meters en ruimtes gebruikt, daar gaan wij niet over. De huidige bewoners genieten nog iedere dag van hoe zij de woning hebben ingedeeld. Echter wij zagen vanaf het eerste moment een enorme potentie.

We hebben om die reden onze tekenaar gevraagd om naast de huidige indeling, ook een alternatief gebruik in de vorm van plattegronden te maken.

Aangezien wij menen dat onze ideeën aantrekkelijk zijn voor een groot publiek, tonen wij binnen deze presentatie de alternatieve indeling als eerste.

Dit zijn slechts onze ideeën. De woning kent opmerkelijk veel mogelijkheden.

Ervan uitgaande dat degene die het stokje van de huidige bewoners overneemt, voor ingebruikname hier en daar wel iets aan de woning zal doen, zijn de extra kosten om de beschikbare ruimtes persoonlijk te maken, goed te overzien.

In onze gedachten wordt de begane grond, een brede ruimte met een mooie hoogte en rijkelijk daglicht, een combinatie van een woonkeuken met een zitgedeelte. De werfkelder biedt dan ruimte voor wat je maar wilt met wellicht een kleine pantry voor die momenten dat je op de werf aan het genieten bent. Rustig slapen doe je tenslotte op de eerste verdieping, waar een badkamer grenst aan de slaapkamer. Het zijn zoals gezegd slechts wat suggesties.

 
Lees de volledige omschrijving

Kenmerken

Algemeen

Aangeboden sinds
19 februari 2026
Status
Aangekocht
Soort woonhuis
Appartement, beneden plus bovenwoning
Soort bouw
Bestaande bouw
Bouwjaar
1900
Soort dak
Bitumineuze dakbedekking
Ligging
Aan vaarwater, aan water, in centrum, vrij uitzicht

Oppervlakten en inhoud

Wonen
133 m²
Inhoud
460 m³

Indeling

Aantal kamers
6 kamers (3 slaapkamers)
Aantal badkamers
2 badkamers
Badkamervoorzieningen
Douche, toilet, wastafel
Aantal woonlagen
3

Energie

Energielabel
D
Isolatie
Gedeeltelijk dubbel glas
Warm water
Cv ketel

Kadastrale gegevens

Perceelnaam
Utrecht C 7926
Eigendomssituatie
Volle eigendom
Perceel
UTT00-C-7926
Omvang
Appartementsrecht of complex

Buitenruimte

Tuin
Patio atrium

Parkeergelegenheid

Soort parkeergelegenheid
Betaald parkeren, parkeervergunningen
Bekijk alle kenmerken

Overige media

Oudegracht 372
Utrecht
Aangekocht
030 603 85 64
06-31349820
info@gevaertmakelaars.nl